Skip to main content

Dražba pro Fenix 2022

Dražba pro Fenix trhá rekordy!

Od ledna 2022, kdy jsme vyhlásili soutěž o nejkrásnější “Obraz pro Fenix” uplynuly už tři měsíce a do sídla ParaCENTRA Fenix na Polní se od té doby začaly scházet objemné zásilky a dveře se netrhly, neboť pošťáci stále měli díky nám plné ruce práce.

Letošní 3. ročník se stal díky počtu přihlášených děl zcela výjimečným. Celkem se nám totiž sešlo 653 obrazů ze 40 škol z celé České republiky. Nejvzdálenějším místem se staly severní Čechy, kde do sbírky přispěly děti ze ZUŠ Most a Varnsdorf. Věk přihlášených účastníků se pohybuje od 6 do 19 let a slovo “Fenix” se objevilo v názvu díla v 31 případech. Jde vidět, že tento bájný pták, který vzešel z popela, je pro mladou generaci stále inspirujícím tématem.

Děkujeme všem přihlášených účastníkům, moc si vážíme vaší podpory a věříme, že naše odborná komise složená z osobností jako je František Kinský, Michal Horáček, Lucia Lettmemayerová, Denisa Kujelová a Katherine Kastner vybere opravdu ty nejlepší z nejlepších.

V průběhu května se totiž všechno rozhodne a my už se teď těšíme na finální kolekci obrazů pro soutěž o nejkrásnější “Obraz pro Fenix “ a následně pro benefiční Dražbu pro Fenix, která se uskuteční 24. 11. 2022 v prostorách Mozartova sálu v divadle Reduta.

28. 4. 2022