Skip to main content

Dražba pro Fenix

Sbírka obrazů pro Fenix

Na Nový rok obvykle bilancujeme rok starý a my můžeme být při zpětném pohledu velmi spokojeni. I když byly téměř všechny základní, umělecké a střední školy spíše zavřené než otevřené, žáci a studenti na nás nezapomněli. I přes distanční výuku, která je mnohem komplikovanější než ta prezenční, si našli čas a vytvořili nám překrásné obrazy pro Dražbu pro Fenix. Celkově se tak sešlo v ParaCENTRU Fenix přes 260 obrazů. Věk autorů se pohybuje od 5 do 19 let a náměty či techniky jsou velmi rozmanité. Nechybí ani nejmodernější technologie, ale více už nebudeme dopředu prozrazovat.

Porota v čele s Františkem Kinským, Katherine Kastner, Michalem Horáčkem, Lucií Lettenmayerovou a Denisou Kujelovou to letos prostě nebudou mít vůbec jednoduché. Vybranou kolekci 50-70 uměleckých děl hodláme vystavit (pokud nám to epidemická situace a vládní nařízení dovolí) v divadle Reduta během dubna 2021. Slavnostní Dražba pro Fenix je naplánována stejně jako loni v nádherných a jedinečných prostorách Mozartova sálu divadla Reduta na sklonku května 2021.

Sbírky obrazů se letos zúčastnilo 17 škol a poprvé se zapojily i školy mimobrněnské. Obrazy do letošní sbírky k nám doputovaly dokonce až z Moravského Krumlova, Hodonína, Rosic, Blanska či Chrudimi. Promo jednotlivých obrazů a škol jste již mohli zaznamenat na sociálních sítích a věříme, že jsme Vás aspoň trochu navnadili a přijdete se na výstavu a dražbu podívat.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem talentovaným žákům i studentům, kteří to i přes všechny překážky nevzdali (zavřené školy, obchody s výtvarnými pomůcky, distanční výuka) a rozhodli se věnovat svoje nádherná díla ParaCENTRU Fenix na dobrou věc. I letos bude výtěžek z Dražby pro Fenix určen na služby klientům ParaCENTRA Fenix. Držme si tedy společně pěsti, ať to všechno dobře dopadne a budeme se těšit na vás před začátkem prázdnin v divadle Reduta na viděnou!

Ivana Kovaříková, koordinátorka projektu.

28. 1. 2021