Auction for Fenix 2021

Dobročinnost kvete i po Covidu

20.5. – 6.6. 2021 se uskutečnil 2. ročník benefiční Dražby pro Fenix, který vzhledem k epidemickým opatřením musel proběhnout v online prostředí. Do sbírky se sešlo přes 260 obrazů ze 17 základních, středních, uměleckých škol z Brna a dalších českých regionů. Finální kolekce 70 obrazů, určená pro dražbu, byla vybrána pomocí odborné komise (Katherine Kastner, Lucia Lettenmayerová, Denisa Kujelová, František Kinský a Michal Horáček). Přes nepříznivou dobu se podařilo získat téměř 120 000 Kč. Výtěžek z aukce bude věnován na rehabilitaci klientů ParaCENTRA Fenix, které již 17. rokem pomáhá lidem po poškození míchy.

Propojení charitativní činnosti s mladými umělci je cesta, jak dětem ukázat, že i uměním se dá pomáhat a dokonce v raném věku. Děti darují svůj obraz do benefiční Dražby a ParaCENTRUM Fenix mladým talentům zajišťuje propagaci formou benefiční výstavy, Dražby pro Fenix, oslovením zahraničních subjektů a krajanských spolků v ČR i v zahraničí. Cílem je ukázat, že se v Česku rodí nadějní umělci, kteří mohou inspirovat svět. Součástí projektu je i soutěž o nejkrásnější „Obraz pro Fenix“, která celé aukci předcházela a byla spuštěna již počátkem května prostřednictvím sítě Facebook. Do hlasování se zapojilo celkem 678 lidí, kteří věnovali obrazům 8439 laiků. Oceněno bylo 6 nejlepších autorů – 3 v kategorii 6-12 let a 3 v kategorii 13-18 let. Vítězný obraz získal 472 hlasů. Všechny obrazy byly poté draženy v online prostředí za spolupráce s Aukčním domem Zezula a pod záštitou Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. Celkový výtěžek včetně poaukčního prodeje činí 117 300 Kč. Nejdražší položkou dražby byl obraz čtrnáctileté dívky, jenž se vydražil za 7 500 Kč. Jeden z obrazů poputuje dokonce až do Francie. „Online Dražba pro Fenix byla letos první benefiční událostí, kterou jsme se rozhodli po roční pauze uspořádat. Stejně jako každá jiná online dražba, tak i Dražba pro Fenix se neobešla bez vzrušujícího konce. Stovky a tisíce korun začaly lítat éterem zejména v posledních minutách dražby a tak celkový výsledek byl až do konce opravdu velmi napínavý. Zakoupením obrazu mohla veřejnost podpořit nejen činnost ParaCENTRA Fenix, ale také talent a sebevědomí mladých umělců, kteří neváhali a darovali nám svůj obraz do dražby. Tímto bych chtěla velmi poděkovat všem dražitelům, partnerům a hlavně dětem, které se do sbírky obrazů zapojily. Doufáme, že s námi budou spolupracovat i v příštím roce a pevně věříme, že to tentokrát bude již bez omezení a že se budeme moci vidět naživo na pravé sálové Dražbě pro Fenix“, řekla Mgr. Ivana Kovaříková, Ph.D., koordinátorka projektu Dražba pro Fenix.

Dražené obrazy

Přihlášení k odběru Zpravodaje

Kontakt

provozovna služeb

ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Kociánka 93/2
612 47 Brno

T: +420 733 589 567
E: info@pcfenix.cz
www.pcfenix.cz

Kontakt

sídlo organizace

ParaCENTRUM Fenix, z. s.
Polní 780/92
639 00 Brno

IČ: 26676826
Datová schránka: 4t8apq6

© ParaCENTRUM Fenix. All rights reserved.