Skip to main content

Dražba pro Fenix 2023

Letošní soutěž o nejkrásnější Obraz pro Fenix se těší nebývalému zájmu

Čtvrtý ročník soutěže, která dává mladým umělcům možnost vcítit se do role veřejně vystavovaných autorů, letos zvyšuje pomyslnou laťku svojí úrovně. Zejména počet oslovených škol a institucí překonal předchozí tři ročníky. Ruku v ruce s množstvím kontaktovaných míst vyrostl také enormní zájem dětí, které se do soutěže přihlásily. K těm, kteří jsou již našimi ostřílenými vystavovateli a soutěž si oblíbili, přibylo mnoho mladých umělců z míst, ze kterých pečlivě zabalená díla dorazila vůbec poprvé.

O enormním dosahu letošního ročníku a zájmu dětí svědčí evidence všech obrazů, která zabrala přes 20 hodin. Počet těchto originálních děl, jejichž autoři se svým příspěvkem podílejí na charitativním dění, se vyšplhal na rekordních 1106.

Do oblíbené soutěže, která vyvrcholí podzimní Dražbou pro Fenix, se letos zapojily nejen umělecké školy, základní a střední školy (celkem 72), ale také jednotlivci na základě výzvy uveřejněné v Mini Čtyřlístku. Zvýšil se tím významně dosah soutěže zahrnující zjednodušeně celou Českou republiku a poprvé na Fenix dorazily také práce ze zahraničí, a to přímo ze slovenské metropole Bratislavy.

O tom, kdo postoupí do finále soutěže, rozhoduje každý rok odborná komise. Letos jsme se rozhodli její složení pozměnit. Účast v porotě nám přislíbili významní představitelé akademického a uměleckého světa z brněnského regionu. Kdo že to bude svým odborným okem hodnotit díla nadaných dětí? To si ještě na malou chvíli necháme pro sebe. Nechte se překvapit.

Stejně tak na uveřejnění finálové kolekce si budete muset ještě chvíli počkat. Nová porota to totiž nebude mít vůbec jednoduché, neboť vybrat ty nejlepší z takového počtu děl bude úděl složitý a velmi zodpovědný. Čekání ovšem nebude dlouhé. První výsledky by měly být zveřejněny v polovině května 2023 na webových stránkách www.drazbaprofenix.cz.

3. 4. 2023