Skip to main content

Na rehabilitaci vozíčkářů poputuje přes dvě stě tisíc

16. 1. 2020 v 19:00 v divadle Reduta proběhla benefiční Dražba pro Fenix, do níž věnovalo svůj obraz 15 brněnských škol. Pro ParaCENTRUM Fenix se na rehabilitaci klientů s poraněnou míchou podařilo získat neuvěřitelných 237 700 Kč. Partnerem projektu je Národní divadlo Brno a Aukční dům Zezula, s.r.o. Záštitu nad výstavou a benefiční dražbou převzala Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

„Mám velkou radost, že se první ročník Dražby pro Fenix vydařil. Aukci navštívilo přes 120 lidí a výtěžek se vyšplhal na 237 700 Kč. Získané peníze věnujeme na rehabilitaci klientů s poškozením míchy, neboť je pro nás velmi nákladná. Klientů, kteří k nám docházejí 2-3 krát týdně cvičit, je přes sto a tak vítáme každý nový zdroj, jenž nám pomůže tuto stále více vyhledávanou službu zafinancovat.“ říká Michal Odstrčil, ředitel ParaCENTRA Fenix.

ParaCENTRUM Fenix je nezisková organizace, která poskytuje služby více než 500 klientům. S mottem „Roztáčíme život naplno“ pomáhá lidem po poškození míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života. S myšlenkou oslovit děti z uměleckých škol přišel pan Tomáš Zezula z Aukčního domu Zezula, který patří ve svém oboru již bezmála třicet let mezi ty nejúspěšnější na českém trhu. Ze 40 oslovených brněnských základních a středních se do projektu nakonec zapojilo 15 škol a podařilo se tak shromáždit přes 350 obrazů. Hodnocení a finálního výběru obrazů do dražby se ujala odborná komise složená z významných českých osobností showbyznysu a předních galeristů: Šlechtic František Kinský, český textař a producent Michal Horáček, Čechoameričanka a galeristka Katherine Kastner z Hunt Kastner Galerie, umělecká ředitelka Denisa Kujelová z Fait Gallery a Lucia Lettenmayerová, zakladatelka privátní galerie COLLETT Prague | Munich. Všichni členové komise jsou velmi úzce spjatí se současným uměním a svoji erudovanost předvedli i během hodnocení – z 359 dětských prací vybrali během tří týdnů unikátní kolekci 72 nejzajímavějších obrazů, které se nakonec všechny podařilo vydražit. Nejdražší položkou na aukci byl obraz osmileté dívky, který byl vydražen za 29 800 Kč.

21. 1. 2020