Skip to main content

Umění propojuje naše světy

Umění propojuje svět dětí a vozíčkářů

Třetí ročník Dražby pro Fenix vyvrcholí již v pátek 24. listopadu v divadle Reduta v 19:00. Mladí umělci, kteří věnovali svá díla na podporu vozíčkářů, se s handicapovanými setkali při společných kreativních kurzech pod záštitou ateliéru ArteSvět a ParaCENTRA Fenix.

Suchý pastel nebo akvarel. To jsou techniky, které si vyzkoušely desítky dětí v ateliéru ArteSvět jako poděkování od moravských vozíčkářů u příležitosti projektu Umění propojuje naše světy. „Cílem těchto podzimních kurzů bylo vedle vyjádření díků také to, aby se mladí umělci zdokonalili v různých technikách pod vedením profesionála,“ řekla koordinátorka projektu Ivana Kovaříková.

S desítkami dětí tvořili také klienti Fenixu. „Na začátku kurzu jsem dětem přiblížila svůj život na vozíku, jeho denní úskalí a celkově jaké to je být handicapovaná. Jsem za tento projekt moc ráda, jelikož mladí lidé mají možnost mnohdy poprvé v životě mluvit s člověkem na vozíku, ptát se ho na to, co je zajímá a potom společně strávit čas kreativním tvořením,“ přiblížila klientka ParaCENTRA Fenix Marta Pantůčková.

Výtvarných kurzů se zúčastnilo na tři desítky dětí, které byly autory jednoho ze 74 obrazů, jež vybrala odborná porota pro Dražbu pro Fenix. Projekt Umění propojuje naše světy vznikl za podpory Ministerstva kultury, Jihomoravského kraje a firemních partnerů.

21. 11. 2022