Skip to main content

Dražba pro Fenix 2023

Obrazy pro Fenix vidělo přes sto tisíc lidí. Sbírka pro dobrodružné vozíčkáře pokračuje i po výstavě!

Výstava na brněnském letišti v Tuřanech je již minulostí. Od 7. června do 28. července vidělo obrazy, které věnovali dětští umělci do Dražby pro Fenix, přes sto třicet tisíc lidí. Děkujeme všem cestovatelům, kteří se v odletové hale zastavili u některého z vystavovaných děl. Ač je samotná interpretace umění mnohdy individuální, přece jen mají obrazy věnované do dražby jedno společné – jejich autoři svými štětci pomáhají utvářet svět kolem nás k lepšímu. Věříme, že si podobné pocity odnášel každý jeden cestovatel s sebou na palubu letadla. Děkujeme také všem, kteří činnost Fenixu podpořili vhozením drobného obnosu do kasičky.

Podpoř DOBROdruhy na čtyřech kolech! – naši klienti stále dokazují, že cestovat lze i s hendikepem. Podpořte, prosím, naše dobrodruhy prostřednictvím kasičky, která zůstává v odletové hale tuřanského letiště až do konce září.

Rádi bychom také poděkovali všem našim partnerů, kteří se na výstavě podíleli. Předně letišti Brno-Tuřany, které nám umožnilo využít prostor odletové haly. Děkujeme taktéž Veletrhům Brno a Národnímu divadlu Brno za zapůjčení výstavních a plakátových stojanů. Společnost Koplast nám vyrobila na míru krycí plexiskla na výstavní panely a Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy zase kovové úchyty na ně. Obrazy barevně doplnily pestrobarevné kartony z firmy Stepa. Finanční podporu poskytl i Jihomoravský kraj a Ministerstvo kultury České republiky.
Děkujeme. Vážíme si toho, že jste s námi.

4. 8. 2023