Skip to main content

Dražba pro Fenix 2024

Začíná soutěž o nejkrásnější Obraz pro Fenix. V ArteSvět jsme trénovali už v prosinci

Ještě jsme ani nevstřebali všechny pocity z úspěšné listopadové Dražby pro Fenix a už se můžeme pomalu těšit na výtvarná díla, která nám přichystá rok 2024. Od 15. ledna totiž můžete opět zasílat své obrazy do soutěže o nejkrásnější Obraz pro Fenix.

Kombinovaná technika na plátno a portrét kombinovanou technikou – co to všechno zahrnuje? To se dozvěděli ti mladí umělci, kteří v sobotu 2. prosince s námi zavítali na Lidickou ulici do ateliéru ArteSvět. Účastníci kurzu se učí malovat suchým pastelem, experimentovat s hedvábným papírem, s akrylem, s voskovou pastou a nakonec celý obraz zafixují. O víkendu 16. prosince jsme naopak malovali kávou. Čtete dobře. Lahodný voňavý nápoj jsme použili jako akvarel. Prožitek z umění tak nabyl dalších rozměrů.

Do soutěže o nejkrásnější Obraz pro Fenix 2024 se můžete přihlašovat od 15. ledna do 15. března na www.drazbaprofenix.cz. Nejlepší autory opět čeká řada zajímavých výstav, dražba v divadle Reduta, nebo právě možnost vyzkoušet si zajímavé kurzy, kterými zdokonalí své umění.

Všechny výtvarné kurzy se uskuteční díky podpoře Ministerstva kultury České republiky, Jihomoravského kraje a ateliéru ArteSvět. Jsme rádi, že i my můžeme podpořit dobrou věc, rozvoj talentu našich mladých umělců.

2. 1. 2024