Skip to main content

Začaly výtvarné kurzy pro nejlepší autory obrazů  pro Fenix

Zažili jste někdy pocit štěstí a proudění energie vycházející z uměleckého tvoření? Tak to všechno mohou zažít naší milí výtvarníci, kteří nám darovali svůj obraz do soutěže o nejkrásnější obraz pro Fenix. Autoři, kteří se chtěli zdokonalit v dalších výtvarných technikách, mají za sebou již první z výtvarných kurzů. Poprvé jsme se v ateliéru ArteSvět, který workshopy vítězům daroval, potkali v sobotu 2. prosince.

Kombinovaná technika na plátnoportrét kombinovanou technikou – co to všechno zahrnuje? Účastníci kurzu se učí malovat suchým pastelem, experimentovat s hedvábným papírem, s akrylem, s voskovou pastou a nakonec celý obraz zafixují.

Už příští víkend 16. 12. od 9.30 pak na kurzu Akvarel malování kávou, zase ukážeme dětem, že k malování barvy třeba vůbec nepotřebují. Stačí mít doma šálek kávy a papír. Také jste zvědaví, jak to dopadne? V příští reportáži si nenechte ujít fotky z našich výtvarných kurzů!

Všechny výtvarné kurzy se uskuteční díky podpoře Ministerstva kultury České republiky, Jihomoravského kraje a ateliéru ArteSvět. Jsme rádi, že i my můžeme podpořit dobrou věc, rozvoj talentu našich mladých umělců.

3. 12. 2023